Gyermeknap

Remek hangulatban és kellemes időben töltöttük el a Gyermeknapot iskolánkban.

A zenés, táncos bemelegítés után következett a focibajnokság. Tanulóink különféle sportjátékokba, ügyességi feladatokba kapcsolódhattak be.

Nagy sikere volt a Kutyás bemutatónak és a meglepetés jégkrémnek. A kisebbek érmet vihettek haza jutalmul.

Fejesné Fülöp Ida Emma

IMG_20190529_152121_resized_20190530_040548142

(A képre kattintva további fotók érhetők el.)

Környezetvédelmi világnap

A környezetvédelmi világnap alkalmából megrendezett eseményen felhívtuk a gyermekek figyelmét a környezetszennyezés súlyos következményeire, továbbá megismerkedhettek a fenntartható fejlődés elméletével és szellemiségével.

A rendezvényen hangsúlyt kaptak a következő konkrét célkitűzések:

• energiatakarékosság, a helyi erőforrások minél szélesebb körű felhasználása,
  • a megújuló természeti források hasznosítása,
  • a szemét- és hulladékképződés csökkentése,
  • a környezetszennyezés megelőzése.

Köszönet az izgalmas és szórakoztató programért!

Kürthyné Rumi Henriette

A képre kattintva további fotók érhetők el.

Kinder+Sport

Az iskola diákjai közül 3 évfolyamból 14 tanuló vett részt a Kinder+Sport programon.

A rendezvény célja a rendszeres testmozgás megszerettetése a gyerekekkel, hogy az aktív sport későbbi életük során is a mindennapok része legyen. Több héten át gyakoroltuk a különböző érdekes és változatos sor- és váltóversenyek feladatait, hogy aztán minél jobban szerepeljünk az iskolák közötti megmérettetésen. A jó hangulatú versenyen 2. helyen végzett csapatunk. Nyereményünk 13 labda (kosár, kézi, foci és röplabda), karika, ugrókötél, bóják, jelölőmez, 12 személyes floorball szett, amivel az iskolai szertárunkat bővíthettük.

Nagy élmény volt, köszönet mindezért a szervezőknek és főként a lelkes gyerekeknek!