Európai Mobilitási Hét

Az Ibolya Utcai Általános Iskola 2019/2020. tematikus évének, a Fogyasztási tudatosságra nevelő iskola címet adta. A DKV Debreceni Közlekedési Zrt. felhívására, iskolánk is csatlakozott az Autómentes Nap nevű kezdeményezéshez.

Tanulóink rajzot készítettek, melyekből a legjobbak tablóra kerültek. Ezek ízelítőt adtak a gyermekek elképzeléseiről.

Az osztályok különböző formában, a tömegközlekedés fokozottabb használatára ösztönözték a Debrecenben élőket. Kiállítás keretében az iskola folyosóján láthatók a képekben megfogalmazott gondolatok.

Fazekas Sándor kollégánk tesztlapot töltetett ki iskolánk tanulóival (kb. 350 fő), majd az osztályok 2 legeredményesebb résztvevője az intézmény udvarán megrendezett közlekedési versenyen megmutatta, mennyire sajátította el a biztonságos kerékpáros közlekedést. A legjobbak ajándékot kaptak.

Sok tanuló szeptember 20-án autó nélkül érkezett meg iskolánk udvarára az Autómentes Nap alkalmából.

E programban való részvételünket fotókkal illusztrálva küldtük el a DKV részére.

Magyar Sára

programfelelős

A képre kattintva további fotók érhetők el.

A képre kattintva további fotók érhetők el.